Історія виникнення торф'яних боліт

Багато мільйонів років до нашої ери танення великої маси криги спричинило утворення численних затоплених територій, що поступово природнім способом висихали, однак і зараз залишилися болотистими.

Верхній шар грунту у таких місцях постійно перенасичений вологою, що перешкоджає доступу кисню до коріння рослин. Поступово рослини відмирають, а їх залишки перетворюють заводнену територію у торфяне болото. Підлаштовуючись під нове середовище, змінюється фауна і флора. І, нарешті, маємо лише ті рослини, коренева система яких не потребує кисню або ж сама рослина за рахунок власних обмінних процесів отримує кисень із навколишнього середовища.

Болото — це унікальна ландшафтна одиниця, неповторна у своїй красі та особливому настрою, що навіюється запахом мохів, барвистими вкрапленнями ягід, звуками болотних мешканців та неквапливими сивими туманами.

Торф — вичерпний природній ресурс. До його збереження варто відноситись так само дбайливо, як, скажімо, до збереження лісів. Щорічний приріст торфу складає від 1,5 до 3 мм.

Якісний торф — основа хорошого субстрату. Він забезпечує вологоємність і повітропроникність. Є чистим від насіння бур’янів та збудників хвороб. Містить рештки органічних речовин та запас добрив.

Але не кожен торф можна використовувати як сировину для приготування субстратів. Орієнтуючись на такий показник, як ступінь розкладу органічних речовин, визначаємо якість торфу. Низький ступінь розкладу мають торфи високої якості. А от торфи із високим ступенем розкладу краще відправити на виробництво паливних торфобрикетів, адже, у кращому випадку, рослини, що ростуть у субстраті на основі такого торфу, будуть слабо розвиватися та мати хворобливий вигляд, у гіршому — високий вміст солей здатен “спалити” коріння ваших улюбленців.

Єдині якісні торфи на території України знаходяться у Поліському краї. А субстрат з однойменною назвою “Поліський”, що виготовляється на їх основі, володіє усіма характеристиками продукту високого гатунку. Широка видова лінійка “Поліського” підлаштована до потреб різноманітних видів рослин. А чотири поспіль золотих медалі на Всеукраїнському конкурсі “Агро” у номінації “Найкращий субстарт для рослинництва” - показник визнання професіоналами аграрної сфери.