Цікаві факти про торф
  • У Європі, в даний час набули поширення торф'яні ванни, що володіють лікувальним ефектом. У багатьох відомих SPA-салонах застосовують торф'яні ванни для лікування ревматизму і артриту. В даний час велику увагу приділяють дослідженням лікувальних властивостей торфу.
  • Торф вже відомий і як ліки. З нього виробляють ряд лікувальних препаратів. Наприклад, «торфот», який є незамінним при лікуванні хвороб серця, нирок, екземи, відшарування сітківки ока. Його застосовують як засіб, що регулює метаболічні процеси в організмі людини.
  • До складу торфу входять нитки, які можна використовувати при виготовленні тканин. У Фінляндії, наприклад, вже існує одяг, тканини, які виготовлені ​​із застосуванням торфу. В кінці минулого століття на виставці в Антверпені (Голландія) були продемонстровані міцні килими з торфу, доріжки, попони.
  • Торф може бути використаний як абсорбуючий матеріал при ліквідації екологічних аварій різного типу, наприклад суміш торфу і активованого вугілля використовується для очищення повітря, а оброблений торф застосовується для поглинання нафти з поверхні океану або узбережжя, для очищення стічних вод від ряду барвників, фенолу, нітратів, фосфатів, іонів важких металів, жирів, протеїнів.
  • Ескімоси будують своє житло з двох шарів: внутрішнього - торфу і зовнішнього снігу.
  • Верхній шар сфагнового торфу може застосовуватися в целюлозно-паперової промисловості для виготовлення твердих сортів паперу, картону.
  • При хімічній переробці кускового торфу під дією високих температур відбувається виділення до 98% вуглецю – так отримують вуглецевий відновлювач металу - кокс, який має широке застосування в металургії.
  • Торф'яні фільтри використовуються в акваріумах. Більшість тропічних вод володіють більшою чи меншою кислотністю. Мова йде про гумінові кислоти, які виділяються деревиною та листям. Воду для акваріума пропускають через торф, щоб вона вбирала в себе речовини, які містяться в ній. Багато видів декоративних риб походять з особливо чистих і «кислих» вод, тому із застосуванням торфу можна створити для них умови, близькі до природних.
  • Перша згадка про Віскі (Whisky) датується 1494 роком, а широкого поширення досягла в 1700 році. З тих часів та до сьогодні при приготуванні Шотландського Віскі використовується торф. Торф надає віскі незрівнянного запаху та смаку. Солодовий віскі, так само як і коньяк або арманьяк, володіє унікальною серед міцних алкогольних напоїв особливістю набувати специфічного смаку в залежності від місця виробництва.