Весняне пересаджування контейнерних рослин — звична і зрозуміла за своєю доцільністю процедура. У свіжому субстраті рослини швидше виходять з періоду спокою, розростаються та зацвітають.
Але навіщо пересаджувати кімнатні рослини восени — не завжди зрозуміло. Ми думаємо: зима — період спокою і нічого не трапиться, якщо знову долучити клопоти з пересаджуванням до приємної весняної метушні.
Однак, існує 5 цілком вагомих причин, щоб зробити це саме зараз.
1. Зараження хворобами.
Влітку “буяють” не тільки зелень та цвіт, а й хвороботворні мікроорганізми. У сприятливих кліматичних умовах вони швидко поширюються, вражають рослину, згубно впливаючи на неї. Спершу, ви можете й не помітити наявність ураження, але за деякий час стає цілком зрозуміло, що рослина страждає і потребує швидких рятівних дій з боку господаря.
2. Ураження шкідниками.
Різноманітні мушки, тля та інші види мікроскопічних комах влітку активно шукають нові “домівки”, оселяються в них та розмножуються. Яйця і личинки можуть знаходитись як на листку і стовбурі рослини, так і у грунті горщика.
3. Засолення водопровідною водою.
Чи спадало вам на думку, що звичайна водопровідна вода може стати повноцінним фактором ризику для нормального розвитку рослини. Не даремно воду для поливу кімнатних квітів рекомендують відстоювати. В окремих випадках, якщо рослина надто дорога вашому серцю і гаманцю, використовувати дистильовану воду. Якщо цього не робити, накопичившись у субстраті у небезпечній кількості солі хлору, фтору, брому, натрію можуть завдати не меншої шкоди, ніж хвороби. Вони блокуватимуть всмоктування води кореневою сиситемою і рослина поволі гинутиме без будь-яких видимих людському оку причин.
4. Виснаження субстрату.
У якісному субстраті міститься певна доза поживних речовин (добрив), що протягом 4-6 місяців забезпечують рослини необхідними елементами живлення. Але час минає, і субстрат вже не є тим ідеальним середовищем росту, яким був у перші місяці. Звідси й рекомендація пересаджувати рослини кожні півроку.
5. Розростання чи пошкодження коріння.
У період вегетації розростається не лише надземна частина рослини, а й коріння. Ймовірно, що тепер воно займає мало не увесь простір горщика. Крім того, деякі рослини дуже чутливі до режиму поливу: при надмірній вологості субстрату дрібненькі корінчики швидко загнивають, а при тривалих засухах — відмирають. Отже, якщо є ймовірність, що ваша відсутність у період відпустки спричинила стрес у кімнатних квітів — пересаджуйте не вагаючись.
Для пересаджування обирайте якісний субстрат. Від його здатності утримувати вологу, забезпечувати живлення рослин і дихання коріння залежатиме здоровий вигляд кімнатних квітів. Наша незмінна рекомендація — субстрат “Поліський”. Скомпонований відповідно до видових потреб рослин, він є оптимальним середовищем росту. Чистий від патогенних мікроорганізмів, легкий і пористий, він забезпечує комфортні умови кореневій системі рослин.
Восени пересаджуйте в “Поліський” і продовжуйте насолоджуватись різнобарв’ям зелені власної оселі.