Історія виникнення торф'яних боліт
Історія виникнення торф'яних боліт

Якісний торф — основа хорошого субстрату. Він забезпечує вологоємність і повітропроникність. Є чистим від насіння бур’янів та збудників хвороб. Містить рештки органічних речовин та запас добрив.

Єдині якісні торфи на території України знаходяться у Поліському краї. А субстрат з однойменною назвою “Поліський”, що виготовляється на їх основі, володіє усіма характеристиками продукту високого гатунку.

Читати далі
Як визначити кислотність ґрунту?
Як визначити кислотність ґрунту?

Перш за все, кислотність грунту — є важливим показником, який слід брати до уваги, плануючи вирощувати ті чи інші с/г культури на своєму городі. Кислотність вимірюється величиною pH, в одиницях від 0 до 14. Нейтральним вважається pH грунту 5,5 — 6,5. Все, що нижче — кислі грунти, вище — лужні.

Читати далі
5 вагомих причин на користь осінньої пересадки кімнатних рослин
5 вагомих причин на користь осінньої пересадки кімнатних рослин

Весняне пересаджування контейнерних рослин — звична і зрозуміла за своєю доцільністю процедура. У свіжому субстраті рослини швидше виходять з періоду спокою, розростаються та зацвітають.

Але навіщо пересаджувати кімнатні рослини восени — не завжди зрозуміло. Ми думаємо: зима — період спокою і нічого не трапиться, якщо знову долучити клопоти з пересаджуванням до приємної весняної метушні.

Однак, існує 5 цілком вагомих причин, щоб зробити це саме зараз.

Читати далі
Торф як біопаливо
Торф як біопаливо

Основне застосування торфу в сучасному світі - паливо. І не даремно, тому що його можна вважати «молодим» вугіллям. Торф як енергоносій використовується в різних видах, залежно від цілей застосування.

Читати далі
Лікування торфом
Лікування торфом

Деякі види торфу не можуть бути використані в якості палива або добрива, проте вони володіють унікальними цілющими властивостями і в підігрітому вигляді активно використовуються в медичних цілях. Ванни з додаванням торфу застосовують для лікування артритів, захворювань статевої та нервової систем, дерматологічних хворобах. Торф допомагає відновитися після травм і сильних психологічних стресів, а також  омолоджує організм. У торф'яних ваннах судини шкіри розширюються, поліпшується кровообіг, зменшуються запальні процеси, розсмоктуються солі в суглобах, поліпшується робота імунної системи, прискорюється загоєння ран.

Читати далі
Цікаві факти про торф
Цікаві факти про торф

У Європі, в даний час набули поширення торф'яні ванни, що володіють лікувальним ефектом. У багатьох відомих SPA-салонах застосовують торф'яні ванни для лікування ревматизму і артриту. В даний час велику увагу приділяють дослідженням лікувальних властивостей торфу.

Читати далі
Торф’яні компости
Торф’яні компости

Торф’яні компости.  Добре мінералізований торф можна використовувати як добриво, проте ефективність його дуже низька.  Щоб перевести важкодоступні поживні речовини в легкозасвоювані форми, його компостують з добривами, багатими на мікрофлору; гноєм, фекаліями, гноївкою, сечею тощо.

Читати далі