Чим замінити гній?

У дачників-професіоналів знайдеться безліч відповідей на це запитання. 

Компост — чудове органічне добриво для вашого городу. Однак, для його приготування потрібно:

  1. спеціально відведене місце, де б залишки рослин та органіки не псували миловидності ділянки;
  2. постійний контроль за процесом визрівання;
  3. додавання різноманітних компонентів для покращення структури та корисних властивостей.

З місцем можуть виникнути проблеми, бо, зрозуміло, кожен куточок хочеться зробити мальовничим, засіяти газонною травою чи засадити квітами, поставити альтанку. Особливо натхненним садоводам місця на 6-ти сотках завжди не вистачає!

Приготування правильного компосту потребує немало вмінь та витратних матеріалів. Окрім скошеної трави, бур’янів (не всіх — деякі у компост класти категорично не рекомендують!) та органічних залишків із вашого столу у компост додають попіл деревини, зелень бобових культур, кропиву, подрібнену кору, поливають дріжджовим розчином, заселяють дощовими черв’яками. Причому, не можна аби як скидати все докупи: прошарки кухонних відходів варто засипати землею чи торфом, дрібні відходи слід чергувати з більш крупними. 

Компост рекомендують постійно поливати та перемішувати.

Тепер реально зважуємо свої можливості і приймаємо рішення про наявність компосної купи на ділянці.

Сидерати — висіваємо на вільні від зібраних овочевих культур місця, скошуємо та перекопуємо під зиму чи весною. Сидерати покращують стуктуру грунту та насичують його поживними речовинами. Їх міцне розлоге коріння повністю витісняє з ділянки бур’яни. Особливих премудростей тут немає, окрім вчасного скошування. Позитивний ефект спостерігатимемо мінімум через два роки, коли рештки рослин остаточно розкладуться у грунті. Щоб досягти відчутного покращення доведеться зачекати років п’ять.

Що ж робити, коли хочеться швидко, без особливих клопотів покращити грунт на ділянці, особливо, якщо це дачна ділянка, де, зазвичай, під грядки виділено 2-3 сотки? Використовуйте готові органічні добрива. Вони не містять патогенних організмів, спеціально насичені гуміновими кислотами, збагачені макро- та мікроелементами пролонгованої дії і у декілька разів (!) ефективніші за гній. До таких відносимо GEOPLANT — торфомінеральноаміачне добриво та Біогумус Каліфорнія — органічне добриво, що містить гумінові кислоти, стимулятори росту, ферменти та вітаміни. Обидва ці добрива починають діяти вже в поточному сезоні.