Лікування торфом

Деякі види торфу не можуть бути використані в якості палива або добрива, проте вони володіють унікальними цілющими властивостями і в підігрітому вигляді активно використовуються в медичних цілях. Ванни з додаванням торфу застосовують для лікування артритів, захворювань статевої та нервової систем, дерматологічних хворобах. Торф допомагає відновитися після травм і сильних психологічних стресів, а також  омолоджує організм. У торф'яних ваннах судини шкіри розширюються, поліпшується кровообіг, зменшуються запальні процеси, розсмоктуються солі в суглобах, поліпшується робота імунної системи, прискорюється загоєння ран. Дуже активно торф'яні ванни використовують у Карлових Варах. 

Лікування торф'яними грязями полягає у створенні оптимального іонного обміну. Через шкіру проникають біологічні та хімічні складові природної суміші. Торф розширює капіляри верхнього шару шкіри (епідермісу) і через їхні стінки відбувається взаємообмінний процес: організм засвоює цілющі речовини торфу, віддаючи накопичені токсини і отрути, які часто є причиною багатьох шкіряних і алергічних захворювань.

У санаторіях останнім часом почали застосовувати лікування ваннами з Оксидат торфу. Оксидат торфу - екологічно чистий матеріал, який добре розчиняється у воді. До його складу входить азот, різні мікроелементи, бітуми, амінокислоти, гумінові і фульвові кислоти, похідні вітамінів і т.п. Найбільшу користь для організму дають гумінові кислоти, які не тільки сприяють загоєнню ран, але й зменшують запальні процеси, борються з вільними радикалами, сприяючи омолодженню організму, знищують віруси.

Слід зазначити, що Оксидат торфу використовується не тільки для ванн. Відносно недавно його почали активно використовувати у фізіотерапії за певними показниками. Гальванізацію, УВЧ, електрофорез з використанням Оксидат торфу застосовують для лікування виразки шлунка, захворювань легенів, артриту. Також для лікування даних захворювань використовують аплікації гелю Оксидат торфу. Гель наносять на уражену ділянку, а потім підключаються фізіотерапевтичні апарати.

Ванни на основі Оксидат торфу зазвичай застосовують курсом від 6 до 12 процедур через день. У ванну наливають теплу воду (38 градусів), в якій розчиняють певну кількість Оксидату. Хворий поринає у ванну і лежить там близько 15 хвилин.
Торф активно використовується для лікування багатьох захворювань, і ефективність цього унікального природного матеріалу підтверджена часом і численними науковими дослідженнями. Дослідження, проведені російськими лікарями, показали, що ванни з Оксидат торфу поліпшили стан половини пацієнтів, які страждають від псоріазу. Крім того, лікування багатьох інших складних дерматологічних захворювань за допомогою Оксидату торфу виявилося також досить ефективним.

Застосування Оксидат торфу в домашніх умовах заборонено.