Торф як біопаливо

Основне застосування торфу в сучасному світі - паливо. І не даремно, тому що його можна вважати «молодим» вугіллям. Торф як енергоносій використовується в різних видах, залежно від цілей застосування.
В якості палива торф застосовується в трьох видах:

  • фрезерний (подрібнений) торф у вигляді розсипу для спалювання в підвішеному стані;
  • напівбрикети (кусковий) торф, малою мірою пресування, вироблений безпосередньо на торф'яних покладах;
  • торф'яний брикет - висококалорійний продукт більшою мірою пресування на технологічному обладнанні, замінює кам'яне вугілля.

Фрезерний торф - торф'яна крихта різних форм і розмірів, яку одержують при фрезерному способі видобутку торфу. При такому поверхнево-пошаровому способі розробки торф'яних покладів видобуток торфу здійснюється з поверхні тонкими шарами за короткі цикли. Середньозважений діаметр фрезерного торфу в залежності від призначення становить від 4 до 40 мм. Зміст дрібної фракції до 1 мм не перевищує 10%. Зберігається фрезерний торф в польових складених одиницях - штабелях.

Кусковий торф не поступається за калорійністю дровам, бурому вугіллю, сланцям, низькосортному кам'яному вугіллю і як паливо використовується на муніципальних котельнях для постачання теплом селищ, невеликих міст, військових частин, населення. Торф'яні брикети отримують пресуванням підсушеного фрезерного торфу на спеціальних брикетних пресах в заводських умовах. Це найякісніше торф'яне паливо, яке використовується на ГЕС та котельнях. Дана сфера використання торфу як палива, з розвитком сучасних технологій спалювання і використання екологічно чистих процесів отримання енергії, оцінюється передовими вченими і фахівцями як найбільш перспективний розвиток енергетики в XXI сторіччі.

Торф паливний в брикетах - застосовується для опалювання будинків, житлових і виробничих приміщень. Використовується в різного роду твердопаливних котлах, печах, камінах і інших теплових агрегатах. Паливні торф'яні брикети отримують шляхом примусового висушування торфу до вологості 8-10% і надалі пресуванні в спеціальних пресах. Отримана таким чином продукція дозволяє істотно підвищити ККД опалювального обладнання, що несе за собою економію коштів користувачів і зниження витрат на опалення. Паливний торф'яний брикет-ефективна заміна вугілля і дров.

Торф як енергоносій має ряд переваг і недоліків в порівнянні з іншими видами палива, але перших, природно, більше. Основна перевага торфу у низькій собівартості при випуску. Так, у всьому світі його видобуток і подальша обробка перспективний та високоприбутковий бізнес. Як показує практика багатьох підприємств, його використання більш економічне в порівнянні з застосуванням рідкого палива і кам'яного вугілля. Торф дає у декілька разів менше викидів, ніж вугілля. Основним недоліком вугілля є наявність сірки. При спалюванні утворюються окиси сірки, які забруднюють атмосферу. У торфі сірки зовсім мало, тому викиди в атмосферу після спалювання торфу значно менші.